23 kwietnia 2018

BADANAMU, wprost idealne dla żywych, ruchliwych przedszkolaków!

BADANAMU to urocza, wielobarwna animacja, wpadająca w ucho muzyka oraz interesujące, rozbudowane teksty piosenek, na tematy związane z codziennym życiem dziecka, jego zdrowiem, ciałem, humorem i otaczającą go rzeczywistością. Jest to bez wątpienia świetne połączenie, a zarazem przejście z piosenek dla maluchów do piosenek dla żywych, ruchliwych, nierzadko zbuntowanych dzieci w wieku przedszkolnym. 

Natrafiłam na BADANAMU, gdy córka miała dwa lata i powiem szczerze, że wywróciło to do góry nogami nasze codzienne zabawy i śpiew. Nursery Rhymes poszły w odstawkę - od czasu do czasu do nich wracamy, lecz nie są już tak atrakcyjne i szybko nudzą dziecko. 

Piosenki BADANAMU są śpiewane przez młodych amerykańskich artystów i skierowane do dzieci anglojęzycznych, dlatego tempo nie jest sztucznie zwalniane jak w przypadku piosenek edukacyjnych, czy piosenek dla maluchów. Jest to świetna wiadomość, ponieważ dzieciaki będą miały możliwość osłuchania się z prawdziwym językiem, użytym w rzeczywistym tempie, przez osoby o różnych głosach i dykcjach. Jeśli obawiacie się, że Wasze dzieci nie poradzą sobie ze zrozumieniem tekstu, śpiewajcie razem z nimi. Możecie również nauczyć dzieci piosenek, a dopiero później włączyć im nagrania, by znając już teksty mogły przysłuchać się natywnej wymowie i wykonaniu. 

Na pierwszy ogień zaprezentuję Wam piosenkę Ponytail! UWAGA! Przygotujcie fryzury, by było czym trzepać! Po roku od pierwszego słuchania wciąż słyszę prośby córki w trakcie czesania: 
"Mommy, I like big tails! A pony tail on each side" Whip it, whip it, whip it 🎵


Wspomnę jeszcze tylko, że utwory w ogromnej większości posiadają angielskie napisy na dole ekranu. Akurat Ponytail nie posiada. W razie potrzeby tekst piosenki znajdziecie tutaj

Poniżej fenomenalna alternatywa dla piosenki deszczowej, I got boots! Tekst wręcz idealny do podśpiewywania przeskakując z jednej kałuży w drugą:


A teraz nasza ulubiona piosenka przy sprzątaniu What a mess. Zapada w pamięć raz na zawsze! Hm... To można jeszcze sprzątać bez śpiewania?!


Wasze dzieci potrzebują przypomnienia co warto jeść, a czego lepiej unikać? Food Patrol to the rescue! Pamiętajcie... what you put in your body is what you get back!


Zostańmy przy szybszych rytmach, This is gonna be sweet! Dobry nastrój, pozytywne emocje i świetna zabawa gwarantowana:


Poniżej piosenka dla zakatarzonych, schorowanych dzieciaków, tłumacząca jak się zachować w trakcie przeziębienia. Three Sick Kittens:


Dla dzieci borykających się ze zmiennymi humorami, smutnych, potrzebujących pocieszenia i poprawy nastroju, piosenka Happy and Sad:


BADANAMU jest świetne na każdą okazję! Dostępne są nawet piosenki, dzięki którym łatwiej będzie przejść dzieciom okres, w którym wylatują im mleczaki. Wszystkie doświadczenia w życiu mogą być ekscytujące i wesołe:


Jak widać różnorodna tematyka piosenek pozwoli nam zawsze wybrać ten utwór, który najlepiej dopasuje się do naszych potrzeb i sytuacji. Piosenek do wyboru jest ogromna ilość, nie jestem w stanie przytoczyć wszystkich, które skradły nasze serca, bo lista byłaby za długa.

W serwisie YouTube znajduje się mnóstwo składanek z piosenkami BADANAMU przygotowanych na każdą okazję - np. na Boże Narodzenie, dla dzieciaków uczących się abecadła, liczenia, a nawet zabawne propozycje z tekstami klasycznych Nursery Rhymes. Na pewno każdy znajdzie taką składankę, która zbierze jego ulubione piosenki. Tutaj jedna z moich ulubionych składanek:Co myślicie o powyższych piosenkach? Uważacie, że przyjmą się w Waszych domach? Dajcie znać czy reakcja Waszych maluchów była równie zwariowana i pozytywna jak mojej córki?


Do zobaczenia wkrótce!
Kornelia

----------------------------------------------------------------


Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.