21 sierpnia 2017

Jak nauczyć dziecko angielskiego alfabetu? - Drewniane puzzle edukacyjne

Jak szybko i efektywnie nauczyć dziecko angielskiego alfabetu? Świetnie sprawdzą się drewniane puzzle, które przyciągają uwagę dziecka bujną kolorystyką i obrazkiem-niespodzianką, który ukaże się dziecku po dźwignięciu literki. Układanka pozwala na skuteczne przyswojenie materiału oraz dobrą zabawę. Zobacz nagranie. 


Na filmie pokazuję w jaki sposób ja uczę swoje dwujęzyczne dziecko alfabetu. Co ważne, skupiam się nie tylko na wymawianiu poszczególnych liter, ale również na samych głoskach. Głoska to najmniejszy element fonetyczny, którego poznanie ułatwi dziecku w przyszłości składanie liter w wyrazy, czyli naukę czytania. Metoda, którą stosuję będzie dla dziecka bardzo pomocna, ponieważ głoska w większości przypadków brzmi całkowicie inaczej niż litera, szczególnie w języku angielskim. Weźmy na przykład literę 'U' sama w sobie jest totalnie innym dźwiękiem, np. w wyrazie 'UMBRELLA', to samo 'W' a 'WINDMILL', 'G' a 'GATE', 'H' a 'HOUSE', itd. 

Układam z córką alfabetowe puzzle mniej więcej od 23 miesiąca życia. Każde dziecko trzeba traktować indywidualnie w tej kwestii, jeśli półtora roczne niemowlę jest zainteresowane literkami - świetnie, jeśli trzylatek woli jeszcze zabawę innymi zabawkami, też dobrze. Trzeba wyczuć moment, w którym dziecko zaczyna się interesować literkami i wtedy podsunąć alfabet. Pamiętajmy, żeby choć przez chwilę starać się skupić uwagę dziecka, zadbać o miłą atmosferę i zmienić zabawkę na inną jak tylko zobaczymy, że malec zaczyna się nudzić. Powodzenia!


Do zobaczenia wkrótce!
Kornelia

----------------------------------------------------------------
Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.