4 kwietnia 2018

"Polly and Holly" od wydawnictwa Bliżej Przedszkola - RECENZJA

Zapraszam do zobaczenia recenzji serii ilustrowanych książek dla przedszkolaków autorstwa Pauliny Brożek, Iwony Grabowskiej i Eweliny Śliwy.  Recenzja na filmie.

Opis z tyłu okładki:

"Polly and Holly" to seria książeczek dla dzieci w wieku przedszkolnym przeznaczona do nauki u utrwalania wybranych słów i zwrotów w języku angielskim. Podczas zajęć dzieciom towarzyszą postacie dwóch sympatycznych zwierzaków: świnki Polly oraz kury Holly, a ich przygody zawarte w książeczkach bawią i uczą jednocześnie.
Każda z książeczek nawiązuje do innego zakresu tematycznego, np. części ciała, kolory, rodzina, a przedstawione historyjki z dziećmi podczas zajęć z języka angielskiego, a nastęnie - na jej podstawie - zorganizować zabawy utrwalające słownictwo, przygotować zajęcia z wykorzystaniem zaproponowanych kart obrazkowych oraz kart pracy. Z książeczek mogą korzystać nie tylko nauczyciele, ale również rodzice, którzy pragną pomoc swoim dzieciom w przyswajaniu języka angielskiego w domu.
Każda książeczka zawiera:
  • historyjkę opisującą przygody Polly i Holly;
  • informacje dla nauczyciela (wprowadzane lub utrwalane słowa i zwroty, wskazówki przydatne podczas czytania)'
  • podpowiedzi jak przeprowadzić z dziećmi rozmowę po przeczytaniu książeczki;
  • przykładowe propozycje zabaw utrwalających słownictwo wprowadzane w książeczce;
  • flashcards (karty obrazkowe) ze słownictwem występującym w książeczce;
  • kartę pracy dla dziecka.
Polly and Holly. Hello Everyone to pierwsza książeczka z serii, w której dzieci poznają sympatyczną świnkę Polly i jej wierną przyjaciółkę kurę o imieniu Holly. Jednak ktoś jeszcze ukrywa się wśród drzew! Czy jest to straszny potwór, jak sądzą Polly i Holly? Pomóżcie im rozwiązać tę zagadkę na kolejnych stronach książeczki, przy okazji poznając słowa związane z częściami ciała: arm, tummy, leg, head, ears, eyes. Może Polly i Holly - zamiast strasznego potwora - spotkają nowego przyjaciela?
Polly and Holly. A New Colourful Friend to druga książeczka z serii: Polly i Holly świetnie bawią się na placu zabaw, ale przyjaciółki nie są tam same... Do kogo należy tajemniczy głos? Czy ktoś bawi się z nimi w chowanego? Czy na kolorowym placu zabaw przyjaciółki zdołają dostrzec nowego przyjaciela? Jego poszukiwania na kolejnych stronach książeczki to świetna okazja do poznania nazw kolorów - blue, yellow, red, purple, green, pink. Kto jest gotowy na kolorową przygodę razem z Polly i Holly?
Polly and Holly. A Funny Family to trzecia książeczka z serii, w której nasze bohaterki - świnka Polly i kura Holly - spotykają sympatyczną i bardzo zabawną rodzinę. Kim są nowi przyjaciele i co sprawia, że są tak wyjątkowi? Tego dowiemy się, podróżując z Polly i Holly po stronach książeczki. W trakcie tej podróży dzieci poznają słowa związane z rodziną: family, baby, daddy, mummy, sister, brother oraz przypominają sobie słownictwo odnoszące się do nazw części ciała. Ruszajmy więc tanecznym krokiem w podróż z Polly i Holly!


Na koniec zerknijcie do filmu, w którym autorki książki pokazują jak wykorzystują swoje dzieło podczas zajęć z przedszkolakami:


Czy książki przydałyby się Wam podczas zajęć w przedszkolu? A może chcielibyście używać ich w warunkach domowych? Dajcie znać jak Wy radzicie sobie z nauczaniem dzieci części ciała, kolorów i członków rodziny oraz jak utrwalacie z nimi nowo poznane słownictwo!

Do zobaczenia wkrótce!
Kornelia

----------------------------------------------------------------
Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.