13 grudnia 2017

Cloudbabies - Subiektywny przegląd bajek pod kątem nauki języka angielskiegoPrzepiękne, różnorodne brytyjskie akcenty, spokojnie i wyraźnie wypowiadane zdania, animacja barwna, magiczna i harmonijna. Cloudbabies to czarująca historia przeznaczona dla najmłodszych dzieci, która świetnie wesprze naukę języka angielskiego w warunkach domowych. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o chmurkowych opowieściach to musi szybko nadrobić!

O kim opowiada serial? Pogodusie to czterej przesympatyczni bohaterowie, których zadaniem jest dbać o niebo oraz jego mieszkańców. Postacie o urokliwych imionach Baba Pink, Baba Blue, Baba Yellow i Baba Green opiekują się Słońcem, Księżycem, Tęczą, chmurkami i gwiazdkami. W domu na puszystej chmurce mieszka z nimi również psotny maluch Bobo White. Każdy z Baba przyjaciół posiada własnego podniebnego konika, który pomaga mu poruszać się po bajecznym świecie. 

 

Słownictwo użyte w filmach dotyczy głównie zmieniającej się pogody, pór roku, dziecięcych zabaw oraz prac wykonywanych przy utrzymaniu swoich charyzmatycznych przyjaciół. Pomimo wielu zmyślonych czynności, które Cloudbabies wykonują (np. malowanie tęczy), można śmiało uznać bajkę za edukacyjną, ponieważ w urokliwy sposób tłumaczy dzieciom zjawiska pogodowe, fazy księżyca, naprzemienność występowania dnia i nocy, itd.


W chmurkowych opowieściach usłyszymy różne brytyjskie akcenty, wszystkie z północno-zachodniego regionu Anglii (m.in. z Blackpool, Wigan i Huddersfield). Przyznam szczerze, że słuchanie ich sprawia mi ogromną przyjemność, a świadomość, że córka osłuchuje się z kolejnymi poprawnymi, przepięknymi akcentami brytyjskimi i nie ma absolutnie problemu ze zrozumieniem treści wypowiadanych przez bohaterów napawa mnie dumą.

Poniżej przykładowy zimowy odcinek Cloudbabies. Enjoy!

Do zobaczenia wkrótce!
Kornelia

----------------------------------------------------------------
Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.