16 listopada 2017

"Baśniowy angielski" wydawnictwa MARTEL - RECENZJA

Obowiązkowa pozycja w biblioteczce dzieci dwujęzycznych. Recenzja na filmie.Baśniowy angielski to wyjątkowy zbiór najpopularniejszych baśni w języku polskim i angielskim. W środku cudne, efektowne ilustracje i tekst napisany bogatym językiem. Książka dla dzieci malutkich, które nie zraża jeszcze, że nie rozumieją wszystkiego co słyszą lub przeciwnie, dla dzieci posiadajacych solidne podstawy języka angielskiego.

Opis z tyłu książki:
"Baśniowy angielski przenosi nas w świat pełen magii i najpiekniejszych baśni. Książka przełamuje bariery językowe. Doskonale łączy świat baśni z nauką języka angielskiego. Baśniowy angielski jest okazją do spotkania z uroczym Czerwonym Kapturkiem, sprytnym Kotem w Butach, spełniającą życzenia Złotą Rybką czy maleńką Calineczką. Piękne ilustracje pobudzają dziecięcą wyobraźnię i zachęcają do sięgania po przygody ulubionych bohaterów. Do książki została dołączona płyta CD z nagraniami baśni w językach polskim i angielskim. Te piękne opowieści czytają dla nas znani i lubiani aktorzy, m.in.

Magdalena Różdżka
Małgorzata Socha
Agnieszka Więdłocha
Magdalena Zawadzka
Piotr Fronczewski
Jacek Koman
Paweł Małaszyński
Maciej Musiał
Jan Wieczorkowski

Książka jest doskonałą propozycją na spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym, jak i świetną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli. Pozwoli dzieciom już od najmłodszych lat, rozpocząć naukę języka angielskiego i równocześnie poznawać światową klasykę baśni.

Książka ta: * pomaga doskonalić umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem * ćwiczy koncentrację * wzbogaca i poszerza zasób słownictwa
* pomaga w nauce i doskonaleniu języka angielskiego * pomaga ćwiczyć i rozwijać pamięć odtwórczą * doskonale sprawdza się jako pomoc terapeutyczna - baśnioterapia - w przedszkolach oraz szkołach." SPIS TREŚCI:

1. Czerwony Kapturek
2. Kot w Butach
3. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
4. Spiąca królewna
5. Kopciuszek
6. Królowa Śniegu
7. Brzydkie Kaczątko
8. Trzy małe świnki
9. O rybaku i złotej rybce
10. Mała Syrenka
11. Calineczka
12. Księżniczka na ziarnku grochu
13. Pinokio

Po więcej zdjęć środka książki zerknij tutaj.

Do zobaczenia wkrótce!
Kornelia

----------------------------------------------------------------

Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.