19 kwietnia 2018

"Sing & Play Every Day + CD" Natalia Łasocha, wydawnictwo BLIŻEJ PRZEDSZKOLA - Recenzja

Propozycja wydawnictwa Bliżej Przedszkola Sing and Play Every Day to 20 piosenek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawe słownictwo na tematy bezpośrednio interesujące dzieci w wieku 3-6.Opis z tyłu okładki:

"Publikacja Sing & Play Every Day składa się z książki i płyty CD zawierającej 20 piosenek w języku angielskim przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Treści zawarte w piosenkach poruszają tematy bliskie dzieciom takie, jak: rodzina, zabawki, części ciała czy zjawiska związane z porami roku. Dzięki tak dobranej tematyce przedszkolaki w przystępny sposób poznają język obcy oraz uczą się słów i całych wyrażeń angielskich, będących odpowiednikami słownictwa języka ojczystego małego dziecka.

W książce, obok zapisów nutowych i tekstów piosenek, znajdują się propozycje zabaw wspomagających naukę języka angielskiego. Zabawy oparte na piosenkach pozwalają wykorzystać dany utwór na kilka sposobów; niektóre z zabaw nawiązują tematycznie do piosenek, ale nie wymuszają korzystania z nich. 

Publikacja może być z powodzeniem wykorzystywana zarówno w młodszych, jak i w starszych grupach przedszkolnych. Część piosenek opiera się na prostych tekstach, których opanowanie jest łatwe, nawet dla dzieci rozpoczynających dopiero przygodę z językiem angielskim. Pozostałe piosenki są bardziej rozbudowane i stanowią atrakcyjną pomoc w doskonaleniu umiejętności językowych starszych przedszkolaków."

Spis piosenek:
 1. Hello
 2. Shake it!
 3. A Big Family
 4. Where Are the Toys?
 5. Are You Short?
 6. Juicy Apples
 7. Play in the Rain
 8. Angels
 9. Frosty Day
 10. Help Forest Friends!
 11. Warm Up
 12. It Is Spring
 13. Easter Sounds
 14. Spring Is Everywhere
 15. The Concert
 16. My Heart
 17. Under the Water
 18. Pack Your Suitcase
 19. I Will Travel
 20. Summer Walk
Słowa: Natalia Łasocha
Muzyka i aranżacja: Miłosz Konarski
Śpiewa: Aleksandra NowakDo zobaczenia wkrótce!
Kornelia

----------------------------------------------------------------


Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.