13 marca 2018

Angielskie piosenki o przeziębieniu, czyli jak rozweselić rozchorowane szkraby

Przeziębienia nie są przyjemne, ani dla dzieci ani dla rodziców. A może podejść do nich z odrobiną dystansu? Kichające myszki i słoniki mają szansę rozbawić schorowane maluchy. Poniżej lista piosenek na temat przeziębień, czyli odrobina uśmiechu w trudnych chwilach.Wpadająca w ucho instrukcja co robić, gdy kręci nas w nosie i nie potrafimy oddychać. Chwytamy za chusteczki i do roboty!


Kolejna lekcja co robić kiedy się kicha i kaszle pomoże dzieciakom pamiętać o zakrywaniu buzi i noszeniu chusteczek w kieszeni:


Jeśli przeziębienie wymyka się spod kontroli warto zasięgnąć porady lekarza. Piosenki przygotowujące dzieci do wizyty w przychodni:
Radosna piosenka, w której usłyszymy wiele dobrych rad na temat tego jak wyzdrowieć. Pamiętajmy by odpocząć, uciąć sobie drzemkę, zjeść smakołyk ze sporą dawką witamin i nadrobić zaległości w rysowaniu. Choroba to czas relaksu!Piosenki o przeziębieniach sprawdzą się równie dobrze, gdy jesteśmy zdrowi. Poniższa piosenka to dokładna instrukcja jak myć ręce, by pozbyć się z nich bakterii i nie zachorować. Przydatne, by uatrakcyjnić dzieciom mycie rąk!


Chora lalka dziewczynki o imieniu Polly również potrzebuje pomocy, czyli druga propozycja jak przemycać słownictwo dotyczące przeziębień, gdy jesteśmy zdrowi:Kornelia


----------------------------------------------------------------
Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.