9 stycznia 2018

Codzienne czynności, czyli krótkie piosenki angielskie na każdą okazję

Krótkie, rytmiczne piosenki angielskie z prostymi i zapadającymi w pamięć tekstami to świetny pomysł na naukę języka angielskiego zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chcecie odświeżyć swój angielski? Chcecie osłuchać z nim dzieci? To świetnie! Poniższa lista na pewno Wam się przyda.

Jeśli nie chcecie, żeby Wasze dzieci spędzały godziny przed telewizorem, mam dla Was ciekawą propozycję. Przesłuchajcie kilka razy poniższe propozycje, spróbujcie je zapamiętać, a później... Śpiewajcie dzieciom fragmenty poniższych piosenek przy codziennych czynnościach, dzięki czemu Wasze dzieci szybko skojarzą teksty z ich znaczeniem, a "nauka" języka obcego będzie dla nich przyjemnością. Śpiewając, sami pokażecie dzieciom, że jesteście w wyborowym nastroju, a to tylko utwierdzi je w przekonaniu, że poznawanie nowych słów i zwrotów jest dobrą zabawą. Spróbujcie!

Na dobry początek dnia:


Przebudzenie i poranna gimnastyka:Poranna rutyna:


Ubieranie się (wciągamy nogawki, wskakujemy w buty, itd.)
Przed jedzeniem:


Mycie rąk po jedzeniu:


Sprzątanie z dzieckiem:

Jaka dziś pogoda?Kąpiel:Na dobranoc:
Jeśli jesteś zainteresowany podobnym zestawieniem w języku niemieckim zerknij na Codzienne czynności, czyli krótkie piosenki niemieckie na każdą okazję. Zestawienie w języku hiszpańskim w trakcie przygotowań :-) 

Do zobaczenia wkrótce!
Kornelia

----------------------------------------------------------------
Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.