28 listopada 2017

Peppa Pig - Subiektywny przegląd bajek pod kątem nauki języka angielskiego


Piękny brytyjski akcent, perfekcyjna wymowa, wolno i wyraźnie wypowiadane słowa, proste gramatycznie zdania, słownictwo odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym - tym jest dla mnie Świnka Peppa

Serial świetnie nadaje się do nauki języka angielskiego już od najmłodszych lat. Animacja jest prosta i przyjemna. Odcinki trwają zaledwie pięć minut, dzięki czemu dzieci nie spędzają zbyt wiele czasu przed telewizorem.

W ponad 200 odcinkach zobaczyć możemy wiele zabawnych historii z życia pełnej, kochającej się rodziny.  Bajka porusza tematy bezpośrednio interesujące dzieci, np. wycieczki na plac zabaw, odwiedziny dziadków, zabawy z rówieśnikami, codzienne czynności domowe, itd.

Zdania na temat kreskówki są podzielone ze względu na zuchwałe zachowanie Peppy. Dla rodziców, którzy obawiają się, że serial negatywnie wpłynie na zachowanie ich maluchów polecam oglądać odcinki z dziećmi i komentować "kontrowersyjne" momenty w filmie, tak żeby dzieci wiedziały, że nie pochwalamy lub nie akceptujemy niektórych zwrotów czy sytuacji.

Osobiście uważam, że Peppa jest pewna siebie i uparta jak każde dziecko w wieku przedszkolnym, a sam serial jest zabawny i bardzo pomocny przy wychowywaniu dwujęzycznego dziecka. Dla malucha będzie to chwila relaksu, a dla rodzica świadomość, że dziecko osłuchuje się z wzorowo wypowiadanymi i bezbłędnie budowanymi zdaniami w języku angielskim.

Poniżej przykładowe odcinki do wglądu. Przyjemnego oglądania!

Do zobaczenia wkrótce!
Kornelia

----------------------------------------------------------------
Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.