23 listopada 2017

"My First Little Songs" Natalia Łasocha Bliżej Przedszkola - RECENZJA

Proste, przyjemne dla ucha piosenki dla dzieci. Spokojne melodie, łatwe teksty, a do tego mnóstwo propozycji zabaw dla utrwalenia słownictwa. My First Little Songs to świetna pomoc dla rodziców i nauczycieli. Jest tylko jedno ALE, zapraszam do zobaczenia recenzji.


Opis książki dostępny na okładce:

"Publikacja My First Little Songs składa się z książki i dwóch płyt, na których znajdują się piosenki w języku angielskim przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. W książce, oprócz zapisów nutowych i tekstów piosenek, czytelnik znajdzie propozycje zabaw, dzięki którym przedszkolaki mają szansę osłuchania się z językiem obcym. 

Na płytach znajduje się 29 piosenek. Pierwsza płyta to zbiór piosenek na cztery pory roku. Druga płyta zawiera piosenki na różne okazje, które mogą być wykorzystywane na zajęciach powiązanych tematycznie z utworem, oraz niezależnie od realizowanego tematu. Ilustrowanie treści ruchem i gestem pomaga w rozumieniu nowego słownictwa. Zrytmizowane teksty i melodia sprzyjają szybkiemu opanowaniu nowych słów, a nawet całych wyrażeń. Zawarte w publikacji piosenki zachęcają do wspólnej zabawy z innymi dziećmi, co zaspokaja takie naturalne potrzeby, jak ruch i interakcja z rówieśnikami.

Na płytach znajduje się w sumie 29 piosenek. Pierwsza płyta zawiera utwory umożliwiające przeprowadzenie zajęć w ciągu całego roku, podczas których dzieci obcują z językiem angielskim. Na drugiej płycie zostały zgromadzone piosenki, które nauczyciel może wykorzystać podczas realizacji zajęć na określone tematy, np. dom, rodzina, części ciała czy kształty. Prowadzący może sięgnąć po piosenkę w dowolnej chwili, gdy poprzez zabawę chce nauczyć dzieci czegoś nowego.

Teksty piosenek zostały opracowane przez doświadczonych nauczycieli, którzy na co dzień pracują z dziećmi w przedszkolach i z powodzeniem stosują w procesie nauczania treści zawarte w publikacji."


Do zobaczenia wkrótce!
Kornelia

----------------------------------------------------------------
Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.

Kliknij by śledzić MojeDwujęzyczneDziecko na FacebookuYoutubieInstagramieTwitterze.